SU: Art of Zone – Aneta Wojnarová

Tak zhruba v půlce prázdnin jsem se rozhodla, že bych chtěla někam vycestovat. Projížděla jsem FB a narazila jsem na AEGEE, které pořádá letní univerzity. Říkala jsem si, že to zní docela dobře. Tak jsem kontaktovat členy plzeňské antény, kteří mi pomohli se tam přihlásit, jelikož Moldavsko není zrovna moc známá země, tak jsem nevěděla, co od toho mám čekat. Odhodlat se odletět pro mě bylo vystoupení z komfortní zóny, ale stálo to za to. 

Měli jsme zajímavý program, který zahrnoval hodně výletů, aktivit a kulturních poznávání. Navštívili jsme například 2. největší podzemní vinné sklepy na světě, kde jsme viděli, jak se víno vyrábí a skladuje. Dále jsme navštívili Transnistrii, což je autonomní oblast v Moldávii zajímavá svou socialistickou architekturou a způsobem života. 

Tématem SU bylo umění, takže jsi pro nás organizátoři připravili aktivitu, jejíž cílem bylo během 2 dnů vytvořit graffiti na zeď. Myslím, že vzhledem k našemu uměleckému talentu to docela vyšlo. 

Abychom poznali kulturu Moldavska, tak jsme měli možnost se zúčastnit tradiční moldavské svatby, jejíž součástí byla příprava tradičního jídla na svatební hostinu. Tuto aktivitu si všichni velmi užívali. 

Ke konci jsme se vydali kempovat do národního parku. Stany jsme měli postavené na nádherném místě u řeky a kdo chtěl, mohl si ráno vyšlápnou na blízký kopec, ze kterého byl nádherný výhled do okolí. Trocha námahy za ten výhled rozhodně stála. 

Samozřejmě součástí programu nebyly jen výlety a denní aktivity, ale také noční zábava, ale to už si asi každý umí představit. SU v Moldavě je jeden z mých nejlepších zážitků a určitě bych ráda jela znovu.